Auckland pedig az ország legnagyobb városa és több felmérés alapján a világ legélhetőbb városai kategóriában az első tíz között foglal helyet már jó ideje. Legkarcsúbb része Új-Zélandnak, ahol a természet ezer arca 1-1,5 órás autóútra megtalálható: mangrove mocsár, fehér és fekete homokos tengerpartok, kemény levelű őshonos lomberdő, páfrány faerdő, pálmaerdő, kauri erdő (védett fa, a világ 2. legnagyobb fája), esőerdők, vízesések, káprázatos, drámai tájképek. A várost körülölelik az esőerdők. Del-keletre a Hunua Ranges, ahol 4 tó található, az aucklandiak innen nyerik az ivóvizük egyik felét, a másik felét pedig a nyugatra található Waitakere Ranges esőerdő négy tavából. Gazdag élővilág, rengeteg madár, sok kiránduló övezet és látvány tárul elénk bármerre indulunk. Aucklandtől nem messze van egy fekete homokos „minisivatag”, nyolcvan méteres dűnékkel és középen egy tóval, körülötte esőerdővel.
Itt minden nap találunk kedvünkre való eseményt, kiállítást, rendezvényt, fesztivált, és egy négyzetméteren több bárt és éttermet mint Manhattanben. Káprázatos kilátás a déli félteke legnagyobb vitorlás kikötőjére, ahonnan jövőre indul a világ legnagyobb vitorlásversenye, az Amerikai Kupa. Ugrás a Sky Towerből, bepillantás a több díjjal kitüntetett Auckland Art Gallerybe, ahol elfér egymás mellett a Maori kultúra és Picasso, Pieter Bruegel, Cezanne, Gauguin és Matisse. Vulkán vulkán hátán, igazi esőerdőszigetek és parkok, és a legendás piros busz ami kékszínű és ingyenesen végigvisz a város leghíresebb látnivalóin: Queen Street, Sky Tower, a rendezett utcákon, a multikulturális belvároson, röpke 30 perc alatt.
A Manukau öböl a szigetország második legnagyobb öble, nyugat felől belenyúlik a csipkézett városba. Egy része hajózható, de nagy része sekély, tele mangrove fával, és érdekes élővilággal. Sok itt a cápaivadék, akik különösen kedvelik a mangrovés partszakaszokat, úgynevezett cápaóvodát alakítva ki. Az újszülött cápák, mindaddig, amíg nem érnek el a növekedésben egy bizonyos testhosszúságot, még akkor is, ha eredetileg nyílt vízi fajok, egy meghatározott és viszonylag védett sekély vizű területen maradnak, hogy védettek legyenek a nagyobb ragadozóktól. És mivel Új-Zéland mentes minden ragadozótól, ideális helyszín a nyugodt gyermekkorhoz....
Új-Zéland emblematikus állata a kiwi madár például azért felejtett el repülni, mert nem kellett menekülnie....
A keleti part sekély, fehér homokos, az év legnagyobb részében csendes. Családoknak ideális. Itt található a Hauriki gulf, ahol a sok sziget közül a legismertebb a Rangitoto sziget, egy kb 600 éve kitört vulkánnal. Auckland tengerpartjáról látni a kb 5 km-re lévő szigetről kitört lávafolyamokat. Egy történelmi előtti vadregényes táj fogad 30 perc hajóútra, mintha nem is egy nagyváros mellett lenne. Waiheke Island a szőlészetéről és a borászatáról ismert, főleg luxusturizmus jellemző és hogy itt született a Greenpeace.
A környéken sok kis sziget magánkézben van és Új-Zéland egyedi élővilágának megmentésére tett intézkedések miatt itt találhato számos madárrezervátum, ahova tilos belépni.
Szörfözés szempontjából a nyugati part a legideálisabb hely mivel a szigetet főleg nyugati szelek érik. A fekete homokos nyugati tengerpart gazdag ércben, ha elég sokáig vagyunk a homokban, annyi ásványi anyagot vesz fel a szervezetünk, hogy feltöltődünk. A föld mágnesen energiája jót tesz a szervezetnek
Új-Zéland a világ legbiztonságosabb és leglojálisabb országa. Ragadozó és veszélyes állatok nem telepedtek meg a szigeten, Földanya megtanította száz szeretőjét, hogyan tarthatja fenn mindenki számára az élhető életteret, és hogyan tud egymás mellett létezni több nemzetiség és különbözőség. A lap alján a letisztult minta.
Gannet Colony: Muriwai Szula madár kolónia. A vadregényes Nyugati parton található vulkanikus sziklákon az egész évben itt lakó madarak testközelből megtekinthetőek, miközben ők élik a vad madarak életet mit sem törődve a kíváncsi emberi tekintetekkel. Az 1.8 méteres szárny fesztávolságú Szula madarak sok különlegessége közül talán a búvár és vadászbombázo képessegük a legmeghökkentőbb. A levegőből 100km/órás sebességgel becsapódnak a vízbe és a víz alatt pedig tovább úszva akár 30 méter mélyre is úsznak a halak után, amihez igen fejlett “technológiával” kell rendelkezniük...
Waterfall Auckland - Az Aucklandtól nyugatra található esőerdők igazi inyencségeket rejtenek a természet szerelmeseinek. A sokszáz különböző páfrány és moha fajokon túl a pálmák, a keménylevelű erdők, és a számtalan patak, szakadék, hegy, vízesés ad kifogyhatatlan kalandokat a túrázóknak. Az igazi kincseket csak a helyiek ismerik mint például a vízben élő parázsférgeket. Bizonyos vízesések alatt ha a kezünket megmozgatjuk a vízben, az egész víz világítani kezd a benne élő foszforeszkáló élőlények miatt… Igazán varázslatos élmény, ami csak egy a sok közül ami itt várja az utazókat...
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.